report

Nikolajka Students Night in Pilsen vol.3
Alfa club, úterý 24. února 2009

plakat

V úterý 24.2.2009 - se v Plzeňské Alfě uskutečnila první Nikolajka students night tohoto semestru. Pro studenty bylo opět připraveno několik soutěží o atraktivní ceny. V rámci projektu Red Bull Paper Wings warm-up proběhl kontest v hodu vlastnoručně vyrobenou vlaštovkou na přesnost. Z desítky vrhačů složených papírů sice nikdo vymezený cíl netrefil, nicméně přesto si ten s nejmíň neseřízenou muškou vyhrál oblíbenou Red Bull loď s lahví Amundsen Vodky. Za nejoriginálnější fotku pořízenou během party si její autor odnesl cestovní poukaz v hodnotě 10000 korun pro dvě osoby od Student Agency. Úderem půlnoci se představil Vašek Klouda s Lucasem a předvedli ty nejkrkolomnější triky s fotbalákem. Následně se mohl zapojit i kdokoliv z přihlížejících a za svůj kopací um si odnést dárkové tašky s tričky od Horsefeathers. Ty nejlepší podmínky pro tancechtivé vytvářeli postupně dj's Rodriguez, Jay Beck a KIFLI, a nutno podotknout, že se pařilo celkem dost. Avšak v porovnání s první Nikolajkou, která se v Plzni odehrála na podzim 2008 (8.10.), se to bohužel srovnat nedalo, a tím se dostávám k druhé části svého článku, a tou je úvaha nad podstatou "studentské party".

fotky od Tomáše Kotyka

Nikolajka aneb vyšší level studentských party

Nikolajku jsme před třemi lety začali dělat s tím, že chceme studentskou party trošku povznést. Z úrovně bohapusté chlastačky, která se nijak nevymyká víkendovým vesnickým jolkám s djem-pouštěčem, který stihne za večer zcela bezkoncepčně zahrát vše od Goťáka po schranz. Věřili jsme, že naše potenciální publikum - vysokoškoláci - ocení to, co jsme přinášeli navíc. Za prvé kvalitní dj's z oblasti elektronické hudby. Chápeme, že někdo tuhle hudbu prostě nekousne, ale také moc dobře víme, že i lidé kteří ji běžně neposlouchají si na ni dokážou zapařit. A je to proto, že djové kteří na Nikolajkách hrají, mají už něco za sebou a umí pracovat s publikem, takže nemusíte být přímo odborníky na house scénu, abyste si mejdan skvěle užili. Vzorovým příkladem toho byla již zmíněná 1. Nikolajka v Plzni, kdy obrovské množství lidí pařilo od začátku až do cca 3 ráno. A jen pro úplnost, se hrál čistě house a ani jedna písnička na přání. Na každé party je k vidění zajímavá exhibice některého malého sportu, častokráte v podání opravdových mistrů svého řemesla. Dále mohou přišedší studenti, pokud jsou zdravě soutěživí a nestydí se vyhrát zajímavé a leckdy opravdu hodnotné ceny od sponzorů - např. značkové oblečení, drobnou elektroniku, cestovní certifikáty, vstupenky do kina nebo alkoholové či energetické posilnění.

Zajistit toto všechno vyžaduje určité časové i finanční náklady, proto věřte, že je takřka nemožné uspořádat takovouto akci bez vstupného. Nemyslíme si, že vstupné které na Nikolajkách musí studenti zaplatit (20/40 Kč), je pro někoho neúnosné. Je to prostě něco za něco. Proto nás velmi mrzí, že někteří konkurenční pořadatelé studentských akcí v Plzni, konkrétně např. studentparty.cz proti nám na internetu v tiskových zprávách ke svým akcím, internetových diskuzích apod. šíří negativní kampaň. Nehledě na to, že se snižují i k tomu, že strhávají naše plakáty popřípadě je používají k propagaci vlastní party. Pokud se vám Nikolajka students night nelíbí, nikdo vás nenutí na ni chodit. Dělejte si vlastní party s vlastním přístupem, to vám nikdo nemůže zakázat, ale neničte prosím cizí práci. Opravdu si výše zmínění myslí, že si v pětičlenném organizačním týmu z vybraného vstupného pouze namastíme kapsu a ostatní nás nezajímá?

Klub Alfa, kde se všechny tři doposavad proběhnuvší Nikolajky konaly, je super místo na party, bohužel při nízké účasti na akcích se jeho provozovateli nevyplatí otevřít a ani opticky pak party nevypadá dobře. V této chvíli jsme proto nuceni zvažovat přesun do jiného klubu nebo ukončení působení Nikolajky v Plzni. Druhou možnost bychom uskutečnili velmi neradi.

Budeme proto rádi, pokud se kdokoliv z vás ke zmiňované problematice vyjádří na foru. Vítáme jakékoliv podoteky, konstruktivní kritiku či nápady na zlepšení.

Tým Nikolajka.com

Fotogalerie

novinky

17. října 2014
Necum
16. září 2010
16.9. 20:00 - Pekelnej parník - 5. narozeniny Pekelného Baru

news img
odkaz >>
vice info >>
21. srpna 2010
Tradicni Sobotecky Jarmark
vice info >>
11. července 2010
Cinda Open Air v Praze

news img
odkaz >>
28. dubna 2010
První narozeniny portálu studentpoint.cz 28.4.2010 v Retru

news img
odkaz >>
vice info >>
zobraz všechny novinky

archív

jukebox

náhodná fotka

Exit 29/11/06