report

SOBOfest - hudebně-sportovní festival
Sobotka 21. 6. 2008

plakat

Vyjádření pořadatelů k SOBOfestu - tisková zpráva

První ročník hudebně - sportovního festivalu SOBOfest je úspěšně za námi, pojďme si jej krátce zhodnotit. V sobotu 21.6.2008 úderem jedenácté dopolední začali do krásného areálu na kolbišti pod hradem Humprecht proudit první nedočkaví návštěvníci a několikaměsíční úsilí produkčního týmu Nikolajka.com a spousty dalších důležitých lidí začalo dostávat konkrétní obrysy festivalu. Zprvu si přišli na své především ti nejmenší, na které jsme na rozdíl od jiných festivalů také pamatovali. Byla pro ně připravena výtvarná dílna, improvizovaný rej masek a veselých kostýmů, stánek s hlavolamy a především po celý den velmi vytížený obrovský nafukovací lidský Mastercard fotbálek, který si nenechala ujít ani spousta dospělých.

Pro BMX ridery z blízkého i vzdálenějšího okolí byl připraven Represent BMX fun-box s nájezdovou rampou neboli překážka kde můžete na freestylovém kole předvést nejeden krkolomný trik. V pokročilejším odpoledni se zde odehrála exhibice za účasti několika předních českých jezdců i těch kteří svoje dovednosti teprve pilují. Své místo si našla i exhibice bojového umění Wing-Tsung neboli umění sebeobrany a boje zblízka.

Nejočekávanějším a dle diváckého ohlasu i nejvydařenějším bodem programu byla freestyle-motokrosová show v podání dvou špiček tohoto sportu - Petra Kuchaře a teprve sedmnáctiletého Petra Piláta. Oba dva jezdci předvedli ve dvou oddělených vstupech skoky a triky srovnatelné s jakýmkoliv jejich zahraničním vystoupením a diváci to náležitě ocenili.

V první části festivalu zpestřovali všem zúčastněným pobyt djové radia Kiss Delta ale v půl šesté odpoledne se hlavní podium rozeznělo zvukem kapel a program se tak přehoupl do své druhé, především hudební poloviny. První se představila Bára Zemanová s kapelou a nenechala nikoho na pochybách, že rock je její krevní skupina. Následovali hradečtí The Coolers a svojí hodinku určitě "nevychladili", naopak publikum příjemně rozhoupali vlnivým funkem a řádně ho rozehřáli na ska-punkový nářez portugalských B!RD, kteří se se ctí zhostili role černého koně a největšího překvapení festivalu. Po dávce jižanského temperamentu si krom uší mohli na své přijít i oči všech zúčastněných, když se na podiu objevil šestinásobný mistr světa ve footbagu Vašek Klouda a spolu se svým kolegou Dextrem předvedl show, kterou v Česku a nejen zde opravdu nikdo další neumí. Koncert De Bill Heads všechny přesvědčil, že tato kapela si svým hospodským rockem nebere servítky opravdu s nikým. Stručně řečeno, ať už se na podiu objevily punkové Rybičky 48, skáčková paráda Prague Ska Conspiracy nebo ležérně-kytarový Airfare bylo pod podiem pořád plno rozjásaných posluchačů a to až do druhé hodiny ranní kdy se čas oficiálně určený SOBOfestu  nachýlil.

Co říci závěrem? Děkujeme všem kteří  prvnímu ročníku SOBOfestu věřili a do Sobotky dorazili. S klidným svědomím můžeme říci, že  měli po celou dobu co jíst i pít, u záchodů se taktéž nikdo netlačil a pokud chtěl někdo znaven složit hlavu, stanové městečko mu k tomu posloužilo. Těch pár černých pasažérů je daň za krásný prostor, který by bylo škoda spoutat plotem nebo hordou securiťáků. A snad mluvíme za všechny zainteresované když slíbíme, že napřesrok se v Sobotce potkáme znovu s ještě nabitějším programem.

Nikolajka team

Reportáže mužete shlédnout zde:

http://www.rta.cz/index2.html?region=k08&ifs=i (poslední reportáž)

http://tn.nova.cz/zpravy/regionalni/machri-na-motorkach-letali-vysoko-nad-zemi.html


Více fotek naleznete zde:

www.Nafestaku.cz

www.honan.cz

www.sobofest.cz

http://picasaweb.google.cz/fotojohny/Sobofest08

Fotogalerie

novinky

17. října 2014
Necum
16. září 2010
16.9. 20:00 - Pekelnej parník - 5. narozeniny Pekelného Baru

news img
odkaz >>
vice info >>
21. srpna 2010
Tradicni Sobotecky Jarmark
vice info >>
11. července 2010
Cinda Open Air v Praze

news img
odkaz >>
28. dubna 2010
První narozeniny portálu studentpoint.cz 28.4.2010 v Retru

news img
odkaz >>
vice info >>
zobraz všechny novinky

archív

jukebox

náhodná fotka

Alfa club 12/11/2008