report

Jak se rodila Nikolajka-Klamovka v CZ Beatu
CZ Beat - středa 07.04.2006

plakat Člověk si řekne, á v pátek je akce a vypadá dobře, asi zajdu. Ale co předchází tomu, že spousta lidí přijde na určitý místo a tam se celej večer výborně baví? Možná byste se divili, ale přípravy zabraly bezmála měsíc. Po úspěšné komornější akci 3.3. v baru Le Ufo a s vědomím, že Klamovky již není více (viz článek co je NK) jsme byli nuceni poohlédnout se po prostoru, který by pojmul alespoň 300 lidí, neboť vzdát se myšlenky pořádat NK parties se nám setsakra nechtělo.

Ale popořádku. Sedíme takhle jedno odpoledne s Michalem ve škole, kde jinde než U Nata a probíráme co bude dál s NK a proč, když už máme u lidí takovýto úspěch (250 lidí na poslední akci), se do toho neopřít ještě víc, vybrat klub odpovídající velikosti, zkusit oslovit pár sponzorů, zapracovat na propagaci a podobně. Po třetím pivu a několika telefonátech jsme již měli zabukován datum 7.4. v klubu CZ Beat a rozjednáno několik sponzorů (extreme, growshop?) to bylo sice slibné, ale fůra práce zůstávala před námi. Potřebovali jsme nějaký IT support a od toho máme pana Tomze. Než jsem se nadál, bylo hotové krásné nové logo NK, návrh plagoše a především web se všemi podstatnými informacemi zaměřený zatím konkrétně na akci 7.4. Navázali jsme také vzájemnou spolupráci s časopisem Economix, kde vyjde o NK brzy článek a firmou Direct Computers jež nám nechala vyrobit parádní trička s logem NK ve kterých jste nás mohli vidět v CZ Beatu.

Abychom přilákali ještě více lidí bylo nutné nechat vytisknout plakáty. Myslím, že Tomz odvedl kus práce a plagoš lze označit za umělecké dílo, v reálu vypadal ještě lépe než návrh na kompu. 100 kusů jsme zvolili za optimální množství. Bylo nutné je rozmístit pokud možno na všechny významné pražské vysoké školy a koleje. Což, jak jistě uznáte, není práce na jedno odpoledne.

Den D se přibližoval a my jsme čím dál tím víc tušili, že akce se vydaří, neboť ohlasy od známých i neznámých lidí byly více než hojné a především pozitivní. Zbývalo dohodnout organizační věci v CZ Beatu. Tj. např. sehnat člověka na vybírání vstupného, zajistit, šatnu, domluvit projekci a kluky s hakysem, zajistit aby bylo celý večer co pít a jíst, spoustu dalších detailů a hlavně přesvědčit paní šéfovou o tom co my jsme už věděli, že lidi přijdou a bude jich hodně. V Den D už zbývaly pouze detaily, jít na společnej oběd, rozvěsit reklamní bannery, zapojit oba dva počítače, dvd na projekci, rozřezat a očíslovat lístky, nalít inkoust do podušky, namočit razítko, rozměnit drobný na vracení u vstupu, vytvořit tradiční podpisový arch, trošku potrénovat hraní, znova se najíst a pak už jen nervózně čekat kdy už ty lidi sakra přijdou!

A voni přišli a bylo jich hodně přes 400.

Rád bych tímto poděkoval všem lidem kteří se na přípravě NK významně podíleli.

NK crew: Michal, Jiří, Tomz, Mery, Daněk Milan (CZ Beat) Dajčik se slečnou (vstup) všichni barmani a personál v CZ Beatu paní šéfová - za důvěru

DaNeck

zhodnoť akci

Fotogalerie

novinky

17. října 2014
Necum
16. září 2010
16.9. 20:00 - Pekelnej parník - 5. narozeniny Pekelného Baru

news img
odkaz >>
vice info >>
21. srpna 2010
Tradicni Sobotecky Jarmark
vice info >>
11. července 2010
Cinda Open Air v Praze

news img
odkaz >>
28. dubna 2010
První narozeniny portálu studentpoint.cz 28.4.2010 v Retru

news img
odkaz >>
vice info >>
zobraz všechny novinky

archív

jukebox

náhodná fotka

El Magico 13/10/09